Masáže
Jednotlivé masážní techniky, které jsou poskytované naším masážním studiem, mají různý účel a vliv na vaše tělo. Níže si můžete přečíst některé základní informace nebo si to sami přijít vyzkoušet.
Klasická relaxační masáž
Klasická masáž patří mezi masážní techniky zaměřující se na uvolnění napětí ve svalech. Ulevuje od bolesti a navozuje psychickou pohodu. Ovlivňuje pohybovou soustavu tím, že stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Tak dochází nejen k navrácení síly a vitality, ale i k posílení imunitního systému. Pomocí klasické masáže se zvyšuje množství kyslíku přiváděné do tkání, ten urychluje metabolismus, proces detoxikace a uvolnění organismu.
Sportovní masáž
Sportovní masáž vychází z masáže klasické, je uspořádána ze souboru intenzivnějších a silnějších hmatů. Nepatří primárně mezi uvolňovací masážní techniky. Prvotně jde o přípravu sportovce ke sportovnímu výkonu, kdy masáž navozuje prohřátí a nastartování organizmu před sportovním výkonem. Nejčastěji se sportovní masáž používá pro odstranění únavy, k urychlenému odplavování tzv. únavových látek ze svalstva a k nastartování celkové regenerace.
Spoušťové body / triggery
Spoušťové body též nazývané myofasciální trigerry jsou body charakterizované velkým napětím ve svalu. Tato místa často způsobuji značnou bolest v totožné svalové oblasti, ale ne zřídka se bolest projevuje i ve zdánlivě nesouvisející části těla, což je způsobeno složitostí pohybového aparátu.
Bolest způsobena spoušťovými body je často důsledkem dlouhodobého jednostranného zatěžování při práci, sportu či špatným držením těla. Bolest se může opakovat a vyvolávat dojem, že je chronického rázu. Příklady jsou bolest hlavy a oblasti krční páteře, syndrom bolestivého ramena, bolesti Achillovy šlachy a oblasti kolem bederní páteře.
Lávové kameny
Masáž lávovými kameny začíná nahřátím kamenů na teplotu kolem 50°C. Tato teplota umožní dokonalé prohřátí těla, uvolnění a detoxikaci. Masér přikládá horké kameny na tělo a využívá speciálních hmatů při použití esenciálních aromatických olejů, které vyživují a hydretují pokožku. Masáž je velmi účiná při bolestech zad, šíje, kloubů, hlavy, a křečích. Aplikované teplo rozproudí krevní oběh a lymfatický systém, zaručí fyzické i psychické uvolnění.
Havajská masáž LOMI-LOMI
Havajská masáž je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.V žádném případě tato masáž nebolí! Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi. Účinky masáže: stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje kloubní spojení a pomáhá detoxikaci organismu.
Lymfatická masáž
Ruční lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Správně provedená lymfatická masáž zmírňuje otoky, působí proti únavě, zrychluje metabolizmus a vylučování, slouží jako prevence proti častým onemocněním a podporuje přirozenou imunitu těla. Při anticelulitidní masáži se zaměřujeme na fibrotickou tkáň v podkoží (pomerančová kůže), kde jsou usazené a nashromážděné odpadové látky z těla v tuku. Tato tkáň vzniká jak u žen, tak u mužů.
Dornova metoda
Při masáži Dornovou metodou se masér zaměřuje na vyrovnanou statiku těla, uvádí klouby do správné polohy, řeší skoliózy, kyfózy a další chronické problémy s páteří. Metoda se též využívá pro úlevu při bolestech hlavy, migrénách. Tyto techniky se používají až po počátečním uvolnění svalů pomoci masáže.
Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Pro trvalé zlepšení stavu se klient zapojuje nejen během samotného ošetření, ale také správným cvičením a změnou svých pohybových návyků.
Baňkování / vakuoterapie
Baňkování je vhodnou doplňkovou metodou klasických masáží. Málokterou metodou je možné dosáhnout tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Metoda dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu. Vynikajících účinků je dosaženo při aplikaci např. na kloub postižený otokem, traumatické stavy v subakutním či chronickém stadiu. Baňkování tedy přispívá k úlevě od řady nepříjemných zdravotních stavů. Jeho prostřednictvím lze zmírnit či odstranit bolesti zad a kloubů, menstruační obtíže, migrénu, zažívací problémy, vysoký krevní tlak, svalové otoky a křeče i další obtíže.
Po aplikaci baněk může silný podtlak přivodit vznik typických kulatých krevních podlitin, které jsou však méně hluboké než modřina a rychleji se hojí. Po několika dnech spontánně vymizejí.
Kontraindikace masáží
- Horečka
- Zhoubný nádor
- Kožní hnisavá onemocnění
- Křečové žíly, záněty žil, trombóza
- Kožní infekční onemocnění (spála, neštovice, spalničky)
- Tuberkulóza kostí, kloubů, šlach, TBC
- Záněty ledvin
- Poruchy krvácivosti, cílené ředění krve
- Některé druhy zácpy
- Akutní záněty dutiny břišní, žlučníkové kameny
- Akutní kloubní záněty
- Akutní úrazy
Částečná kontraindikace masáží
- Těhotenství
- Menstruace
- Šestinedělí
- Některé duševní choroby (schizofrenie)
- Těsně po jídle, zvláště ne břišní krajinu
- Celková slabost, nadměrné tělesné vyčerpání
- Staří lidé trpící odvápněním kostí
- Srdeční dekompenzace, dušnost
Všechny masáže jsou neerotického charakteru.